Utilizator:
Parola:
Am uitat parola... | Cont nou!

Articole Resurse Echipe Competiții Proiecte Forum DevBlogs Locuri de muncă GDROMag Issue#1 GDROCon 2007

Forum » Comunitate » Ştiri » Merry XMAS and Happy new year 2013

Ştire:
Merry XMAS and Happy new year 2013
Scrisã de nekitu pe 20 Dec 2012 15:14:07

Pai uite am ajuns si in 2012, suntem inca aici, desi postez acest mesaj pe 20 Dec., nu stiu ce o sa fie maine pe 21 Dec., waiting for that end of the world...
Anul 2012 a fost un an la fel de rapid ca si 2011, probabil mai lent ca 2013.
Am avut si ceva games bune anul asta de jucat, eu inca nu am jucat mai deloc, sper sa am timp in 2013 Smile.
Din pacate GDROCon2012 nu a mai fost, chiar imi pare rau dar conditiile au fost foarte vitrege dpdv al timpului. Cine stie, sa speram poate la anul ... acum, deoarece organizatorul se afla in Romania Smile.
Anul 2013 e anul lansarii unei noi console probabil, Xbox 720, posibil si ceva news PS4, apoi ceva cu Ouya, etc. cred ca va fi un an foarte interesant. La capitolul game engines, posibil sa vedem mai multe detalii despre Unreal4, plus alte noi engines sau versiuni noi.
Eu unul va urez multa sanatate, de acolo puteti cladi singuri ce doriti si un lucru ar trebui sa fie clar pentru toti, sa nu va fie frica sa riscati Wink.

GG to all!

Editat ultima oară de nekitu pe 20 Dec 2012 16:23:07

Comentarii pentru aceastã ştire:

Pagina 1 din 1 [ 1 ]

Mesaj Info autor
    Postat la 20 Dec 2012 16:01:39    Subiect: < fara subiect >
Black_Knight info:

Black_Knight:

multumim tovarase
astept si eu XBox 720... cred ca o sa il achizitionez Very Happy
si elder scrolls online il mai astept Very Happy

oricum sarbatori fericite tuturor! (asta daca supravietuim zilei de maine Wink )

Status:
Înregistrat pe:
07 May 2007 19:49:43
Vârsta: 34 ani
Programator

Postat la 21 Dec 2012 20:16:01    Subiect: < fara subiect >
cippyboy info:

cippyboy:

"Today we are cancelling the Apocalypse"

Nice words and nice trailer Wink

Deci nu s-a intamplat nimic (duh). On to business, anul 2012 a fost un an foarte bun pentru Android, 400 milion installs. Apple zice ca a vandut 200 milioane de iPad-uri, so great year for mobiles. Pentru PS3/Xbox 360 lucrurile nu prea au stat la fel de bine desi ma rog, platformele mobile nu sunt folosite numai pentru jocuri (and that's a good thing).

Cat despre jocuri Hardcore, nu stiu ce-ati jucati voi dar eu am jucat Mass Effect 3 (nice game, meah ending), Assassin's Creed 3 (boring start, same shit I played 3 times already), Hitman Absolution (looks awesome, plays ok).

In 2013 astept Watch Dogs (daca il termina anu viitor, ca la cat de promitator suna nu m-as mira sa-l lanseze in 2014-2015 ) si recent am aflat de Remember Me care arata foarte bine (si e si futuristic). Ar mai GTA V care din initial shots parea next-gen dar din ultimul trailer pare current gen Smile. Si inca astept Final Fantasy Versus XIII care e anuntat de 6 ani de zile si nu-l mai termina japonezii de la Square-Enix. They should seriously work their asses off Smile.

Despre Ouya as avea de comentat ca Tegra 3 e praf la partea de GPU. Un Mali-400 folosit in telefoane de ~1000 RON e cu 50% mai puternic decat un Tegra 3 asa ca... cum va putea o consola care se vrea a fi un living room experience sa fie mai slaba decat un mid-range phone ? E cel putin stupid mai ales ca in reclamele lor zic ca unii vor putea dezvolta "console-like experiences". Mda... right... Inca o informare proasta de la Ouya "all games will be free". Ce vroiau sa spuna nu e ca toate vor fi gratis si nu o sa poti face bani ci toate vor fi free to try si cu InAppPurchase-uri pentru full versions, virtual currency, etc. Un model foarte la moda momentan.

Cu Unreal 4 si eu sunt curios ce jocuri vor aparea cu el, sper doar sa nu dureze si mai mult timp dezvoltarea unui joc next-gen ca deja 3-5 ani la un joc mi se pare prea mult si mai sunt zvonuri ca unii publisheri nu vor sa treaca la next-gen din cauza costurilor marite, ugh...

@nekitu
Nu stiu ce sa cred din "organizatoru se afla in Romania". Ai revenit for good sau esti momentan in tara ? Smile

Status:
Înregistrat pe:
04 Dec 2006 17:14:23
Vârsta: 30 ani
Programator
Relative Team

Postat la 22 Dec 2012 20:09:44    Subiect: < fara subiect >
nekitu info:

nekitu:

@cippy
Am revenit in tara for good, at least for now Smile, un fel de sabbatical period, cel putin un an.

SpoOoOoock! Life Is Too Short For Cheap Chocolate

Status:
Înregistrat pe:
29 Sep 2006 11:33:12
Vârsta: 37 ani
Programator
7thFACTOR Entertainment Studios

Postat la 22 Dec 2012 20:11:48    Subiect: < fara subiect >
boboS info:

boboS:

Nu ne povestesti despre experienta la Crytek?

"Noi ne facem ca muncim , ei se fac ca ne platesc"

Status:
Înregistrat pe:
03 Oct 2006 15:53:21
Programator

Postat la 22 Dec 2012 20:48:02    Subiect: < fara subiect >
nekitu info:

nekitu:

a really great place to work, am plecat de bunavoie, exista posibilitatea de a ma intoarce, dar pentru moment savurez experienta romaneasca Smile

Status:
Înregistrat pe:
Programator

Postat la 22 Dec 2012 21:39:52    Subiect: < fara subiect >
boboS info:

boboS:

Nu stiu cum sunt altii dar eu daca as prinde un job asa de bun in afara nu as veni in veci inapoi in Romania.

"Noi ne facem ca muncim , ei se fac ca ne platesc"

Status:
Înregistrat pe:
03 Oct 2006 15:53:21
Programator

Postat la 23 Dec 2012 14:00:37    Subiect: < fara subiect >
cippyboy info:

cippyboy:

@nekitu

Trebuie sa intreb daca credeai ca the world is going to end asa ca ai demisionat in speranta ca-ti vei petrece "ultimile zile" cu cei dragi ( or until we sort this end of the world thing out Razz ). Daca nu e asta motivul sunt curios ce alta motivatie ai avut. Crytek had to be nice ( desi ma rog, si eu cred ca mai nice e sa ai business-ul tau dar e mult mai dificil Smile )

Status:
Înregistrat pe:
04 Dec 2006 17:14:23
Programator
Relative Team

Postat la 23 Dec 2012 14:29:28    Subiect: < fara subiect >
nekitu info:

nekitu:

well, chiar am vrut o pauza si sa incerc si unele chestii personale, am plecat cu greu de la crytek, si ei doreau sa raman, insa am ales asta pentru moment (dar inca lucrez cu ei remote Very Happy, contract), plus cand ai o varsta vrei si o familie Smile, dar nu sunt batut in cuie sa raman in Romania, but for now, trying to chillax here a little, desi e foarte greu cu atatia stresati in jurul meu Very Happy

Status:
Înregistrat pe:
Programator

Postat la 30 Dec 2012 10:23:34    Subiect: < fara subiect >
pr3dali3n info:

pr3dali3n:

La Multi Ani va zic si eu si la cat mai multe proiecte in 2013. Wink

@cippy: Multam pt. Pacific Rim. Astept cu nerabdare sa-l vad.

@nekitu: Welcome home! Smile

Status:
Înregistrat pe:
21 Apr 2008 14:29:14
Vârsta: 134 ani

Postat la 31 Dec 2012 18:14:40    Subiect: < fara subiect >
nekitu info:

nekitu:

@pr3dali3n, danke schon

Status:
Înregistrat pe:
Programator

Postat la 07 Jan 2013 09:51:17    Subiect: Re:
Black_Knight info:

Black_Knight:

boboS a scris:

Nu stiu cum sunt altii dar eu daca as prinde un job asa de bun in afara nu as veni in veci inapoi in Romania.

mai nustiu... eu acum e f putin probabil sa plec din romania... desi daca cine stie ce post obtin super misto pentru care cel mai probabil nu am calificarea necesara so not gonna happened.
nici macar in game dev industry nu mai lucrez si nu sunt prea dornic sa lucrez. momenta ma bucur de un job platit ok, in care am destul de mult timp liber si destul de putin stres. asa ma pot bucura de proiecte personale (momentan mai mult coursera Very Happy) si familie... desi nevastamea urla ca stau tot timpu la PC Very Happy

Status:
Înregistrat pe:
Programator

Postat la 07 Jan 2013 09:51:18    Subiect: Re:
Black_Knight info:

Black_Knight:

boboS a scris:

mai nustiu... eu acum e f putin probabil sa plec din romania... desi daca cine stie ce post obtin super misto pentru care cel mai probabil nu am calificarea necesara so not gonna happened.
nici macar in game dev industry nu lucrez si nu sunt prea dornic sa lucrez. momenta ma bucur de un job platit ok, in care am destul de mult timp liber si destul de putin stres. asa ma pot bucura de proiecte personale (momentan mai mult coursera Very Happy) si familie... desi nevastamea urla ca stau tot timpu la PC Very Happy

Ultima editare efectuată de Black_Knight pe 07 Jan 2013 09:53:14; 1 editări în total

Status:
Înregistrat pe:
Programator

Pagina 1 din 1 [ 1 ]

Server time: 15:46:00 30.03.2017

[ Termeni si conditii | Contact | F.A.Q. | Funny Pictures ]

© 2006 - 2012 Copyright 7thFACTOR Entertainment - All rights reserved

DT: 240,47493934631ms